środa, 16 maja 2012

Uwolnić Paula Watsona!

Jeden z najsłynniejszych walczących ekologów naszej planety Paul Watson został aresztowany w Niemczech i grozi mu deportacja do Kostaryki. Oskarża się go m.in. o ogromne straty materialne i czyny zmierzające do utraty życia i zdrowia wielorybników. Paulowi grozi wieloletnie więzienie i wypłata ogromnych odszkodowań. Watson znany jest z radykalnego podejścia do kwestii praw zwierząt np. taranowania statyków wielorybniczych prowadzących połowy mimo międzynarodowych zakazów. Już kilkukrotnie stawał się celem ataków dużych korporacji czerpiących zyski z degradacji środowiska naturalnego (dwukrotnie chciano go zastrzelić). Jedyną osobą, która może uchylić jego areszt jest niemiecka Minister Sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger (ma na to najbliższe 24h). Dlatego niezmiernie ważne jest by w najbliższym czasie zasypać ją petycjami z całego świata, domagając się natychmiastowego zwolnienia Paula Watsona.
Nie bądź obojętny i wyślij dzisiaj swój protest przez stronę !
Więcej informacji o Paulu i jego grupie Sea Sepherd
http://www.seashepherd.org/
http://www.facebook.com/seashepherdconservationsociety

Poniżej odnośnik do filmu, poświęconego Watsonowi:

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja też chce żeby mnie deportowali na kostarykę, mogę nawet w tym celu staranować jakiś statek, najwyzej paru żółtków mniej

Anonimowy pisze...

Rozumiem jaby go na biegun północny wysyłali to mógłby sie zmartwić, ale wakacje na karaibach brzmią spoko

Aniko pisze...

Witaj
Właśnie uruchomiłam agregator blogów kulinarnych, czyli coś jak durszlak tylko stworzony specjalnie dla wegetarian by nasze przepisy nie gineły w gąszczu mięsożerców ;)
Serdecznie zapraszam Cię do odwiedzenia go pod adresem http://vegespot.pl i jeśli przypadnie Ci do gustu zarejestrowania się i dodania bloga do katalogu.
Pozdrawiam
Aniko.

Getback pisze...

Świetne zdjęcia szkoda, że już blog nie aktualny