czwartek, 2 grudnia 2010

WI TA MI NY !! Znowu w sprzedaży VEG1 - wegańska multiwitamina z B12

Długo wyczekiwane , od dawna zapowiadane. Witaminki! W końcu dotarła kolejna dostawa. Przepraszam, że tyle musieliście czekać, ale niestety nie było to zależne ode mnie. Trochę problemów spowodowało, że sprzedajemy po starej cenie, poniewaz nie udalo sie zamowic z tańszego źródła .
Dochód z witamin idzie na druk kilku fajnych broszur, które niedługo też bedzie można tutaj nabyć. Szczegóły wkrótce.

Jakoże mam mętlik mailowy na skrzynce, to prosiłabym wszystkie osoby, które gdzieś tam w zamierzchłych czasach dokonywały rezerwacji witamin, o przypomnienie o sobie. Miałam ładną listę, ale zginęła i boję się, że mogę teraz kogoś pominąć. Piszcie na revolution_action@tlen.pl

Cena opakowania 90 tabletek - 45 zł

Dobrze zbilansowana dieta wegańska dostarcza organizmowi wszystkiego, czego tylko trzeba. Pozostaje jednak jeden problem, o którym wszędzie głośno się trąbi. Chodzi mianowicie o suplementacje B12. Nie ma bardziej sprawdzonego suplementu niż ten, zatwierdzony przez Vegan Society. Tabletki o smaku czarnej porzeczki (trochę to naciągane, bo są po prostu słodkie:) ) zapewniają dzienne zapotrzebowanie na witaminy B2, B6, B12, D, kwas foliowy, jod, selen. Tabletki przed połknięciem trzeba rozgryźć, o.
Składniki:

Sugar, Dextrose, Acacia, Selenomethionine (Selenium), Stearic Acid, Flavour (Blackcurrant), Ergocalciferol Preparation (D2), Pyridoxine Hydrochloride (B6), Magnesium Stearate, Riboflavin (B2), PVP, Folacin (Folic Acid), Potassium Iodide (Iodine), Cyanocobalamin (B12)Poza tym dystrybuujemy także
Zeszyty Praw Zwierząt - numer 1 i 2.
Cena - 5 zł :


Informacje ze strony www.blog.viva.org.pl :Prezentujemy pierwszy numer wydawnictwa, w głównej mierze, poświęconego teorii i filozofii praw zwierząt. O ile obecnie kwestie dietetyczne, pod naporem zgromadzonych danych i badań, schodzą na dalszy plan, na pierwsze miejsce wysuwa się kwestia idei praw zwierząt, zgodnie z którą, formalne prawo do życia czy wolności, miałoby przysługiwać także innym, poza ludzkim gatunkom. Szeroko pojęty ruch wyzwolenia zwierząt nie jest środowiskiem jednolitym. Dlatego też naszym celem jest zaprezentowanie każdego istotnego poglądu dotykającego problemu wykorzystywania zwierząt.

Pragniemy zainspirować Czytelników do głębszej refleksji nad naszym stosunkiem do pozostałej części królestwa zwierząt, a także sprowokować nowe pytania i dostarczyć nowych odpowiedzi. Mówiąc o prawach zwierząt nie wolno zapominać o samych zwierzętach — ich psychice i emocjach. Część miejsca poświęcamy tym samym etologii — nauce o zachowaniu zwierząt. Tylko bowiem rzetelna edukacja jest w stanie przełamać wciąż żywe stereotypy o rzekomo bezmyślnych i nieświadomych zwierzętach.
W pierwszym numerze publikujemy artykuł dotyczący poglądów jednego z przedstawicieli ruchu praw zwierząt — Toma Regana. Poruszamy również kwestie zasadności samej idei „prawa” dla zwierząt. O psychologii zwierząt i etycznych implikacjach z nią związanych opowiada w wywiadzie Boris Cyrulnik — uznany badacz zachowań zwierząt. Przedstawiamy zarówno autorskie teksty polskich aktywistów jak również przedruki książek i tłumaczenia zagranicznych publikacji.

W NUMERZE PIERWSZYM:
- Geneza ruchu praw zwierząt
/początki, inspiracje i podziały w szeroko pojętym ruchu wyzwolenia zwierząt/

- Prawa zwierząt i przyszłych pokoleń
/artykuł analizujący zasadność odnoszenia terminu „prawa” do zwierząt/
- Filozofia praw zwierząt Toma Regana
/przedstawienie idei jednego z głównych teoretyków praw zwierząt/
- Wirus antropocentryzmu
/o absurdalności tezy o człowieku jako koronie stworzenia w kontekście filozoficznym i historycznym/
- Zwierzęta: ukryte ofiary wojen
/historia zwierząt, które w nagrodę za pomoc i oddanie giną na polach bitwy lub zgazowywane w laboratoriach/
- Rozmowa z Borisem Cyrulnikiem
/wywiad dotyczący zdolności poznawczych zwierząt i wynikających z nich moralnych implikacji dla gatunku ludzkiego/

- Mit prawa pięści
/artykuł o występujących w naturze aktach przyjaźni i pomocy wśród zwierząt/

Numer pierwszy jest poniekąd numerem eksperymentalnym. Mamy nadzieję, że formuła pisma trafi do Czytelników i niedługo będzie można zaprezentować kolejny numer. W zamyśle optymalnym wyjściem byłaby formuła kwartalnika. W Polsce wciąż mało podejmuje się projektów o charakterze teoretycznym. Chociaż, biorąc pod uwagę nasilenie w ostatnim czasie wykładów i konferencji, sytuacja ulega stopniowej poprawie. warto działać dalej na rzecz rzetelnej edukacji. Nie zastąpi ona wprawdzie działania praktycznego – demonstracji, akacji ulicznych czy informacyjnych. Ale pozwoli nam na ich lepszą organizację i przygotuje do dyskusji jakie przyjdzie nam odbyć z niezliczoną liczbą przypadkowych przechodniów, których akurat zaintrygowała treść trzymanego przez nas banera. Być może kiedyś doczekamy chwili kiedy ludzie przestaną przywoływać jako argument kształt naszego uzębienia i przestaną definiować zwierzęta jako napędzane instynktem maszyny. Wykorzystujmy więc sposobność do dyskusji na protestach i happeningach. Pokazujmy im materiały i źródła, skłaniajmy do refleksji. Mamy nadzieję, że Zeszyty okażą się w tym wypadku szczególnie przydatne :)


W drugim numerze również staramy się przybliżyć Wam psychikę i emocje zwierząt oraz poruszyć kolejne istotne dla idei wyzwolenia zwierząt kwestie.

Przewodnim tematem tego numeru są nasi najbliżsi ewolucyjnie krewni – naczelne. Poza tym podejmujemy kontrowersje związane z utylitarystycznymi koncepcjami Petera Singera i pytamy co do zaoferowania ruchowi wyzwolenia zwierząt ma teoria feministyczna.

Spis treści drugiego numeru obejmuje następujące artykuły:

Injustice anywhere is a threat to justice everywhere

Wraz z narastającymi problemami ekonomicznymi i politycznymi w siłę rosną, nastawione na zmianę rzeczywistości, ruchy społeczne. Jednym z nich jest niewątpliwie ruch wyzwolenia zwierząt. Czy istnieje teoretyczna i praktyczna możliwość wzajemnej współpracy z innymi aktywistami? Czy można jednocześnie walczyć o prawa zwierząt zapominając i ignorując ogrom ciepienia jaki każdego dnia spotyka miliony ludzi?

Feminizm i Animal Liberation Front

Autorka stawia pytanie o istniejące analogie pomiędzy teorią feministyczną, a Animal Liberation Front. Radykalnym ruchem prozwierzęcym podejmującym tzw działania bezpośrednie w obronie zwierząt. Jaki związek ma jedzenie mięsa z opresją seksualną? Podobnie jak na drodze socjalizacji kulturowej nauczyliśmy się stereotypizować płcie, podobnie nauczyliśmy się myśleć o zwierzętach jako przedmiotach użytkowych.

Błędy Petera Singera

Autorka uzupełnia teoretyczną koncepcje Singera o tzw. pojęcie potencjalności. Stara się przy tym rozwiązać problem zastępowalności zwierząt, o którym pisał filozof, a który to problem jest stale podejmowany przez jego przeciwników.

Status zwierząt w utylitarystycznej etyce Petera Singera i jego praktyczne konsekwencje

Omówienie teorii i kontrowersji narosłych wokół idei teoretycznych Petera Singera. Czy przyjęte przez niego założenia utylitarystyczne uprawomocniają moralny weganizm czy też odwrotnie, pozwalają w szczególnych wypadkach na dalszą eksploatację zwierząt?

Dlaczego darwiniści powinni popierać prawa innych naczelnych

Darwin słynął ze swojego sprzeciwu wobec niewolnictwa i znęcania się nad zwierzętami. Choć twórca teorii ewolucji przedstawiał i interpretował naturę jako arenę bezlitosnej walki o byt uważał za możliwe wyciągnięcie wniosków dotyczących pochodzenia i rozwoju moralności na podstawie studiów nad ewolucją człowieka.
Teoria Darwina po raz pierwszy uświadomiła nam nasze pokrewieństwo ze światem zwierząt. Czy wynikają z tego jakiekolwiek moralne implikacje?

Najbliżsi krewni

Przedruk jednego z rozdziałów książki „Najbliżsi krewni” Rogera Foutsa. Autor przez lata zgłębiał zachowania i psychologię szympansów. Uczył posługiwania je językiem migowym i działał na rzecz zaprzestania brutalnych eksperymentów medycznych na naczelnych. Jednocześnie praca z szympansami każe mu przewartościować wszystkie swoje dotychczasowe poglądy dotyczące relacji człowiek-zwierzę.

Małpie dialogi

Artykuł dotyczący posługiwania się przez naczelne Amerykańskim Językiem Migowym (ASL). Czy małpy faktycznie rozumieją wydawane przez siebie sygnały? Czy są w stanie tworzyć poprawne gramatycznie zdania? I czy umiejętność posługiwania się językiem migowym wchodzi w skład transmisji kulturowej?
O tym wszystkim przeczytacie w Małpich dialogach.Wszystko będzie można
także kupić u mnie podczas imprezy
Ciasto w miasto!
Zapraszamy już w niedzielę o 11 do Ekowiarni.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jestem zainteresowana kupnem tych tabletek i zeszytu praw zwierząt numer dwa.
Mój mail to beyaz.yilan@gmail.com

:)

Bella Blumchen pisze...

Z nieba spadzasz bo własnie szukam B12 w jakiejś sprawdzonej formie. Co mnie tylko wkurza, że na pierwszym miejscu w składzie jest CUKIER!

Bezsensu!!!! :(