poniedziałek, 1 marca 2010

Demonstracje solidarnościowe z sądzonymi w Wiedniu austriackimi aktywistami - Warszawa, Katowice

Przeklejam informacje stąd. Jeśli macie wolną chwilę - nie wahajcie się!

Antirep 2008
Warszawa:

2 marca 2010 rozpoczyna się w wiedeńskim Neustadt proces przeciwko 10 aktywistom praw zwierząt. Fakt, że podjęto postępowanie z powodu “utworzenia przestępczej organizacji i członkostwa w niej “, jest świadectwem braku kultury i próbą kryminalizowania ruchu prozwierzęcego jak i wolnościowych ruchów społecznych w ogóle. Nie pozwolimy się zastraszyć! Pokażemy naszą solidarność. Dlatego wzywamy do demonstracji w sobotę, 27 lutego o 14:00 na Schottentor w Wiedniu. Ta demonstracja powinna być wstępem dla dalszych akcji i protestów przed, w trakcie i po procesie.
Nieważne jak skończy się proces, ciągle istnieje nieuchronne niebezpieczeństwo, że lewicowe struktury i ugrupowania będą bezczelnie nadzorowane i kryminalizowane. Dlatego przyjdź na demonstrację, ponieważ trafili w niewielu i w niewiele, ale celują w nas wszystkich!

Demo w Warszawie 2 marca 2010 pod ambasadą Austrii (ul. Gagarina 34) o 13:30!!!

Katowice:

Dnia 2 marca 2010 r. rozpoczyna się proces austriackich aktywistów. Jest to także Światowy Dzień Akcji przeciwko Represjom. Trzynaście osób związanych z austriacką organizacją VGT oskarżonych jest m.in. o tworzenie zorganizowanej grupy przestępczej (art. 278a). Zakrojone na szeroką skalę dochodzenie obejmowało takie środki jak podsłuchiwanie rozmów telefonicznych, śledzenie korespondencji elektronicznej, inwigilacja poszczególnych grup, przeszukania biur organizacji i prywatnych mieszkań, jak również wielomiesięczny areszt.

Zapraszamy do udziału w demonstracji solidarnościowej, która odbędzie się 2 marca o godzinie 16:00 pod konsulatem Austrii przy ul. Modelarskiej 12 w Katowicach.

Brak komentarzy: